Menu
Dünyayı Keşfederken, Vlogger Ol
Seoul - Vlogger Safari
1696
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-1696,theme-borderland,eltd-core-1.2,woocommerce-no-js,borderland-|-shared-by-wptry.org-theme-ver-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed,side_menu_slide_with_content,width_470, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive

Seoul

Seoul

Güney Kore’nin başkenti aynı zamanda mega şehir “Seul”. Kore savaşının ülkeye verdiği ciddi zarar sonucu kentsel çirkinliğe bürünen Seoul endüstriyel güç olmak ve var gücüyle çalışıp kendini dünyaya tanıtmayı başarmış şehirdir.

1953 yılından sonra şehir tüm detayları ve en ince ayrıntısına kadar düşünülüp Feng Shui’ye göre tasarlanmış ve tekrar inşa edilmiştir. Şu an dünyanın en modern şehirlerinden biri olan Seoul aynı zamanda her yıl gerçekleştirilen yüzlerce sanat festivalleri ile kültür ve sanat şehri olarak da bilinmektedir.

Kişi başına düşen milli gelirin 20.000 dolar olduğu ülkenin İngilizceye verdiği önemini tabelaların her birinde yazan İngilizceden ve ana okuldan üniversite son sınıfa kadar verilen İngilizce eğitimden anlayabiliriz.

Güney Kore’nin en büyük şehri olan Seoul kadraja sığmayan gökdelenleri, şehrin ortasından akmakta olan genişliği 1 km’i bulan Han nehri, tapınakları ve geniş caddeleri ile düzeninden taviz vermeyen bir şehirdir.

Eskiyi, yeniyi, değişik lezzetleri, alışveriş çeşitliliği ve kültür-sanat etkinlikleri ile halkını olduğu kadar ziyaretçilerini de memnun eden dünyanın en canlı şehridir.

Hongdae Bölgesi

Hongik üniversitesinin olduğu capcanlı, genç neslin ağırlıklı olarak bulunduğu değişik mağazalar ve gece kulüpleri ile ünlü bir bölgedir. Bölgede 50’e yakın gece müzik kulübü olduğunun altını çizmek isteriz.

Han Nehri ve Renkli Çeşme

Genişliği 1 km’i bulan Han nehri çevresinde toplam 12 tane park bulunmaktadır. Yalnızca parklarla sınırlı değil nehrin her iki yanında 70 km uzunluğundaki bisiklet yolları da spor severler için vazgeçilmez bir konumdur.

Banpo köprüsü (Banpodaegyo) Han nehri üzerindeki köprülerden yalnızca biridir. Özelliği her gün 380 adet fıskiye sayesinde fışkırtılan sular ve renkler eşliğinde 15 dakika müthiş görsel şölen sunmaktadır.

Namsan Kulesi

Güney kulesi olarakta bilinen şehrin en alıcı manzarasını sunan noktadır. Teleferik için çift yön 8500 Won ödenmeli 10 dakikadan daha kısa sürüyor. Eğer binmek istemezseniz 40 dakika yürüyüş ile kuleye ulaşmak mümkün. Kule çevresinde hediyelik eşya satan dükkanlar ve cafeler mevcut. Biletleri aldıktan sonra kulenin tepesine çıkmak için asansöre biniliyor. Asansör ile çıkarken içeriye koydukları lcd ekran sayesinde hoş bir şey yapmışlar. 40 saniye sonra kuleye varılıyor. Tepedeki roof etrafındaki demirliklere aşıklar kilitlerini asmış. Asmak isterseniz yanınızda bir kilit bulundurun.

Kore Ulusal Müzesi

Kore’ye gelipte tarihini öğrenmeden dönmek istemiyorsanız buraya kesinlikle adım atmalısınız.I ocak ve her Pazar günü kapalı olan müzenin ana sergi alanı tüm ziyaretçilere ücretsiz olup özel sergi alanları ücretlidir.

Bukchon Hanok Bölgesi

Kore’nin kültürünü ve geleneksel yapılarını yakından gözlemleyebileceğiniz bölge modern yaşamla karşı karşı ve oldukça huzurludur.

Date

29 Mart 2022